Zabiegi

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na podaniu odpowiednio dobranych substancji czynnych bezpośrednio w skórę za pomocą iniekcji.

Zakres wykorzystywania tej zaawansowanej terapii jest bardzo szeroki. Odpowiednio dobrany preparat zadziała na wiele problemów skórnych. Zabieg mezoterapii igłowej można stosować na okolice twarzy, oczu, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, a także ciało w celu poprawy napięcia i nawilżenia skóry. Kuracja ta, doskonale oddziałuje na skórę problematyczną oraz niweluje celullit..

Mezoterapia posiada zastosowanie w terapii wypadania włosów oraz łysienia celem poprawy kondycji i stymulacji wzrostu włosów, oraz zapobieganiu ich wypadaniu.

Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem oraz nadmiernym wypadaniem włosów. Bezpośrednio wpływa na słabe, kruche i wolno rosnące włosy, poprawiając ich kondycję, a także stymulując wzrost.

Efekty zabiegu zostają osiągnięte dzięki celowanemu i głębokiemu przenikaniu dużych ilości substancji aktywnych, a więc prosto do źródła problemu, czyli komórek włosa.

Dzięki iniekcji następuje poprawa krążenia w skórze głowy. Komórka włosa otrzymuje niezbędne do rozwoju składniki aktywne, w efekcie czego wyprodukuje lepszej jakości cebulki, wzrost włosów ulegnie przyspieszeniu, a proces wypadania zahamowaniu. Zabieg mezoterapii pobudza mieszek włosowy do wyprodukowania możliwie największej ilości zdrowych włosów.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża i karmienie piersią
  • uczulenie na którykolwiek ze składników wykorzystywanych podczas zabiegu
  • zmiany skórne, choroby skóry, infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami
  • przyjmowanie leków immunosupresyjnych
  • terapia sterydowa
  • choroby autoimmunologiczne
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroby reumatyczne
  • opryszczka

 

 

Jaki problem rozwiązuje zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Unikalna formuła 7 peptydów oraz kwasu hialuronowego pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy oraz odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność preparatu, to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych. Minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

Ile trwa cała kuracja?

Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach.

 

Przebieg zbiegu. Jak wygląda przygotowanie?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu nie wskazane jest picie alkoholu. Mezoterapia skóry głowy polega na wykonaniu serii wkłuć w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ nie wymaga wielu wkłuć. Znieczulenie do zabiegu nie jest konieczne.

 

Jakie są efekty zabiegu i czy mogą pojawić się skutki uboczne?

Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów. Skutków ubocznych właściwie nie ma. Jedynie bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu lub też niewielkie swędzenie. Wspomniane niedogodności znikają w przeciągu jednej doby.

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.